Polish | English
MAIN MENU
O Mnie
Przez 8 lat pracowałem jako Programista Automatyki w Przemyśle tytoniowym.
Od 11.2007 świadczę usługi dla innych firm jako niezależny programista. Obecnie poszukuję firm do wspólpracy.

Wykszałcenie: mgr inż, Politechnika lubelska, Lublin, Czerwiec 1999
Wydział: Elektryczny
Specjalizacja: Automatyka napędów przemysłowych
[Rozmiar: 8362 bajtów]

Referencje

2007– Prowadzenie szkolenia dla Lubelskiej Fundacji Rozwoju w Chełmie. Nazwa szkolenia: Obsługa komputera od A do Z. Zakres szkolenia:
  • Obsługa komputera i internetu. (34 godz)
  • Kurs MS Excell (36 godz)

2007– Prowadzenie szkolenia dla Lubelskiej Fundacji Rozwoju w Chełmie. Nazwa szkolenia: Obsługa komputera. Zakres szkolenia:
  • Systemy operacyjne i środowisko Windows. (6 godz)
  • Obsługa edytora tekstu Word (6 godz)
  • Arkusz kalkulacyjny Microsoft Excel (12 godz)
  • Obsługa poczty elektronicznej i Internetu. (8 godz)

W latach 1999-2007 pracowałem jako programista automatyk dla firmy ITM Poland, zajmowałem się programowaniem SCADA/HMI/PLC. Brałem udział w zagadnieniach typu:

2007 – Prowadzenie projektu SCADA ze strony systemu zarządzającego produkcją (kontrola maszyny, recepty, raporty) fabryki tytoniowej oparty na oprogramowaniu ZenOn dla firmy Imperial Tobbacco – potentata w branży tytoniowej. System pracuje na 30 komputerach sterując pracą ponad 100 maszyn.(czas trwania projektu – 12 miesięcy).

2007– Instalacja, testy, szkolenia dla operatorów, mistrzów, kierowników wymienionego powyżej projektu.(czas trwania projektu – 3 miesięcy).

2005 – Rozbudowa SCADA - FactoryLink o nową grupę maszyn - rozszerzenia do rozbudowanego systemu sterowania linią produkcyjną. Napisanie programu, instalacja i integracja z istniejącym systemem sterowania produkcją (czas trwania projektu – 6 miesięcy).

2004 – Napisanie i adaptacja rozszerzenia do rozbudowanego systemu sterowania linią produkcyjną opartego na programie FactoryLink dla firmy JTI (Japan Tobacco International) w St. Petersburgu (Rosja) specjalizującej się w produkcji papierosów. System pracuje w systemie redundantnym na 7-miu komputerach. Zadaniem tego systemu jest zaawansowane zarządzanie i sterowanie linią tytoniową.

2004 – Zdobycie tytułu „Certified Developer” w zakresie oprogramowania InTouch firmy Wonderware

2003 – Rozszerzenie systemu wizualizacji opartego na programie FactoryLink dla firmy JTI (Japan Tobacco International) w Malezji specjalizującej się w produkcji papierosów. System pracuje w systemie redundantnym na 3-ch komputerach. Zadaniem tego systemu jest zaawansowane zarządzanie i sterowanie linią tytoniową.

2003 – Napisanie i adaptacja rozszerzenia do rozbudowanego systemu sterowania linią produkcyjną opartego na programie FactoryLink dla firmy JTI (Japan Tobacco International) w St. Petersburgu (Rosja) specjalizującej się w produkcji papierosów. Zadaniem tego systemu jest zaawansowane zarządzanie i sterowanie linią tytoniową.

2002 – Prowadzenie szkolenia z systemu sterowania linią do produkcji tytoniu oraz zarządzania produkcją w oparciu o rozbudowany pod względem informatycznym system nadzoru i kontroli (Indonezja - szkolenie 6-dniowe w j. angielskim)

2002 – Prowadzenie szkolenia z programu FactoryLink (SCADA firmy US DATA)(szkolenie 5-dniowe w j. angielskim)

2002 – Prowadzenie szkolenia z programu PanelBuilder służącego do programowania rodziny paneli operatorskich firmy Allen Bradley ( szkolenie 2-dniowe w j. angielskim)

2002 – Napisanie i uruchomienie rozbudowanego systemu wizualizacji opartego na programie InTouch dla firmy Sampoerna (Indonezja) specjalizującej się w produkcji papierosów. Zadaniem tego systemu jest zarządzanie i sterowanie linią tytoniową z wykorzystaniem najnowszych zaawansowanych technologii sterowania.

2002 – Napisanie i uruchomienie rozbudowanego systemu wizualizacji opartego na programie FactoryLink dla firmy JTI (Japan Tobacco International) w Malezji specjalizującej się w produkcji papierosów. System pracuje w systemie redundantnym na 3-ch komputerach. Zadaniem tego systemu jest zaawansowane zarządzanie i sterowanie linią tytoniową.

2001 – Prowadzenie szkolenia z systemu zarządzania produkcją i przesyłaniem filtrów papierosowych. Zakres szkolenia: Sterowniki PLC; System wizualizacji - raporty, plany produkcyjne, konfiguracja i zarządzanie; Portal internetowy; Gromadzenie danych i ich dystrybucja w oparciu o bazę danych MS SQL (szkolenie 8-dniowe).

2001 – Napisanie i uruchomienie rozbudowanego systemu wizualizacji opartego na programie InTouch dla firmy BAT Augustów (British American Tobacco) specjalizującej się w produkcji papierosów.
Zadaniem tego systemu jest zarządzanie, sterowanie produkcją i przesyłaniem filtrów papierosowych. Dodatkowo przy pomocy programu SuiteVoyager, który pracuje jako portal internetowy system udostępnia wybrane dane poprzez internet.

2002-2007 – uczestniczenie w testach nowych, rozbudowanych technicznie maszyn jako programista sterowników PLC.

 

 

 

 

 

 

Niezależny programista Automatyki: SCADA, HMI, PLC, Napędy, Automatyka Przemyslowa Usługi, programowanie na zlecenie, uruchomienia instalacji na obiekcie, szkolenia. SQL,Zenon,InTouch,WinCC,FactoryLink,Siemens,Proface itp.
Współpraca
---- ---- ----
REKLAMA

----

web design